Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.oduvs.edu.ua/handle/123456789/1195
Title: Використання знань про особливості криптовалют у протидії злочинності
Authors: Ісмайлов, Карен Юрійович
Исмайлов, Карен Юрьевич
Ismailov, Karen
Бедрій, Тетяна
Медведенко, Сергій Вікторович
Keywords: криптогаманець
криптовалюта
блокчейн
рравоохоронні органи
Issue Date: 30-Nov-2018
Publisher: 61. Ісмайлов К.Ю. Використання знань про особливості криптовалют у протидії злочинності / Т.А. Бедрій, К.Ю. Ісмайлов, Медведенко С.В. // Кібербезпека в Україні: правові та організаційні питання: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Одеса, 30 листопада 2018 р.). – Одеса: Одеський державний університет внутрішніх справ, 2018. – 140-149.
Series/Report no.: Кібербезпека в Україні: правові та організаційні питання: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Одеса, 30 листопада 2018 р.).;
Abstract: Зараз спостерігається стрімкий розвиток інтернет-технологій, а разом з ним великі корпорації та прості люди шукають нові можливості покращення системи грошового обігу, прискорення транзакцій платежів, збільшити надійності та ефективності операцій. Технологія блокчейн, на якій базується велика кількість технологічних розробок XXI віку, знайшла широкого застосування в багатьох сферах суспільства, таких як діяльність у сфері криптографії, криптовалюти так і застосування у державній сфері управління по всьому світу. Особливе це питання набрало свою актуальність після світової економічної кризи в 2008 році. Україна входить до країн-лідерів у сфері застосування криптовалюти та технології блокчейн та є ідеальним місцем для розвитку новітніх технологій. Так, Україною було застосовано у сфері державного управління, а саме створено та запроваджено електрону платформу для реалізації арештованого майна - «Система електронних торгів арештованим майном «СЕТАМ». Тому поява технології блокчейн, яка дозволяє реалізовувати найстійкіші цифрові реєстри в світі є логічним розвитком світу та прямо зараз ми спостерігаємо адаптацію технології блокчейн до традиційних секторів економік. Вже набрали популярність такі криптовалюти, які функціонують на основі технології блокчейн як: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, EOS та інші. Разом з технологіями злочинні угрупування також активно почали запроваджувати та використовувати технологію блокчейн у своїй противоправній діяльності, користуючись її особливостями такими як: скритність, децентралізація, легкість переводу та інші. Наряду з цим спостерігається значний провал в законодавстві України та інших країн світу в сфері застосування технології блокчейн. А з огляду на те, що більшість співробітників правоохоронних органів не отримали під час свого навчання в вищих навчальних закладах достатніх знань про криптовалюти, технологію блокчейн або криптовалютні гаманці, у зв'язку зі застарілими навчальними планами навчання та стрімкого розвитку технологій, а підвищення кваліфікації проводиться для груп кількістю 25-30 осіб, що не дає можливості в повному обсязі засвоювати матеріал даної тематики, актуальність дослідження стає найактуальнішим. Слід зазначити, що проблематика криптовалют і блокчейну ще не увійшла до академічного дискурсу і поки активно обговорюється лише програмістами-розробниками, технічними експертами, майнерами, біржовими спекулянтами та ризиковими інвесторами.
URI: http://dspace.oduvs.edu.ua/handle/123456789/1195
Appears in Collections:Всеукраїнські

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
61. Исмайлов, Бедрий 140-149.pdf946,3 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.